Program do projektowania altan ogrodowych

Wielu z nas pragnie samodzielnie zaprojektować własną, niepowtarzalną altanę ogrodową i potrzebuje do tego programu komputerowego, który ułatwi tworzenie projektu. Na szczęście udało mi się znaleźć dobry program do projektowania altan ogrodowych, który na co dzień sam wykorzystuję jako prjektant. Zobacz co to za program i jak zaprojektować w nim altanę.

Program do projektowania altan ogrodowych

Program do projektowania altan ogrodowych - wizualizacja altany w SketchUp

Jako program do projektowania altan ogrodowych warto wykorzystać SketchUp. Jest to fenomenalny program do tworzenia trójwymiarowych obiektów architektonicznych. Z jego pomocą zaprojektujemy dom, elementy małej architektury, trejaż, pergolę, budynek mieszkalny i wiele innych kubatur architektonicznych.

Program oferuje mnóstwo gotowych elementów wnętrz, budynków, roślin, altan, które możemy ściągnąć z bazy danych programu do naszego projektu. Pobraną altanę możemy dowolnie modyfikować pod względem przeznaczenia w naszym projekcie lub zaprojektować ją od zera.Zaletą internetowej bazy danych programu jest dostępność gotowych altan, co sprawia, iż jest to wręcz doskonały program do projektowania altan ogrodowych. Wiele z nich odznacza się bardzo dobrą jakością wykonania, przez co idealnie wpasowują się w projekt ogrodu.

SketchUp jako program do projektowania altan ogrodowych i nie tylko, mimo olbrzymich możliwości projektowych, jest prosty w obsłudze. Interfejs okna programu jest czytelny i łatwy w opanowaniu. Duże ikony i narzędzia podzielone na zakładki ułatwiają pracę.

altana ogrodowaAltana ogrodowa - pozwolenie na budowę i dozwolone wymiary altany

Altana ogrodowa kojarzy nam się z relaksem i wypoczynkiem. Czasem jednak taki domek na działce może nam przynieść więcej kłopotów niż korzyści. Kwestie dotyczące budowy altan na działkach określa szereg przepisów, z którymi warto się zapoznać przed wybudowaniem altany. Oto, co trzeba wiedzieć zanim zdecydujemy się na altanę. Więcej...

Projektując altanę możemy tworzyć ją w płaszczyźnie 2D oraz 3D zależnie od naszych preferencji. Podczas tworzenia modułu altany możemy swobodnie ją obracać w kilku płaszczyznach, zmieniać kolory, dorabiać dodatkowe elementy wyposażenia. W programie SketchUp możemy projektować altany z dwu lub czterospadowym dachem, z pełnymi lub ażurowymi ściankami, na dźwigarach bądź nie, na planie koła, kwadratu lub innej wymyślnej figurze geometrycznej.

Program do projektowania altan ogrodowych

Program do projektowania altan ogrodowych - wizualizacja altany w SketchUp

Bardzo ważną zaletą programu SketchUp, używanego jako program do projektowania altan ogrodowych, jest obsługa wtyczek, które umożliwiają nam wprowadzanie dodatkowych zmian wizualnych projektowanej altany - renderowanie 3D. Po ukończeniu tworzenia altany program oferuje nam wykonanie filmu, prezentującego utworzone dzieło. Jest to bardzo przydatne przy prezentowaniu naszej altany innym osobom. Zaprojektowaną altanę możemy też wzbogacić o drzewa, kwiaty lub inne akcesoria w jej pobliżu.

SketchUp daje również możliwość importowania m. in. plików DWG (AutoCAD), DXF (Photoshop), 3DS (3ds Max), TIFF, JPEG. Gotowy projekt altany czy innego elementu architektonicznego może zostać zapisany do formatu PDF (dokument), AVI, MP4 (film), i wiele innych.

Jak widać dla chcącego nic trudnego. Dzięki programowi SketchUp projektowanie altan ogrodowych staje się łatwiejsze.

Piotr Moliński

OgrodyPetrusa.pl